Baharın Gelişini Holifest İle Kutlayalım!

Hint mitolojisinde yüzyıllardır “renklerin festivali” olarak anılan Hint bayramı Holi, aynı zamanda iyiliğin kötülüğe karşı mücadelesini temsil eder.

Baharın gelişi ile başlayan, çok renkliliği ve yeniden doğuşu simgeleyen Holi; “unutup affetme, başkaları ile buluşma, parçalanmış ilişkileri onarma ve gülüp oynama” bayramı olarak da adlandırılıyor.

Hint Mitolojisi’nde, “İyinin kötüye galip geldiği gün”ü temsil eden ve aynı zamanda Hintlilerin baharın gelişini kutladıkları bir festival olan bu en büyük geleneksel bayramın ünü, uzun yıllar önce anavatanının sınırlarını aştı ve günümüzde; Türkiye dahil, 50’den fazla ülkede konsept festival olarak, çeşitli etkinlikler ile kutlanmaya devam ediyor.

Her sene bu vesile ile toplanan on binlerce kişi, birbirlerinin üzerine rengârenk toz boyalar fırlatarak, ortalığı renk cümbüşüne çeviriyor. Şehrin kalabalığından uzaklaşıp stres atmak isteyenler, renkli boya savaşları ile kirlenmenin en keyifli halini yaşarken; Hint kültürünün tüm güzellikleri ile buluşuyor.

Müzik, dans, dövme, baharat… Hepsi Holifest’te!

Renk, keyif ve cümbüşün iç içe geçtiği bu festival, Türkiye’de “Holifest” adıyla 2016 yılından bu yana, on binlerce katılımcı ile birlikte doyasıya kutlanıyor. Holifest misafirleri her yıl olduğu gibi 2019 yılında da, sürpriz sanatçıların yanı sıra, DJ performansları ve dans gösterileriyle doyasıya eğlenirken, kurulan standlarda Hint mutfağına özgü yemeklerden tadacak, profesyonel Hint kınacılarından şahane kına çizimleri yaptırabilecek, yoga workshopları ile ruhlarını dinlendirebilecek ve dünyaca ünlü modası geçmeyen Hint takılarının ve tekstil ürünlerinin yer aldığı butik alanları ziyaret edip, Hint kültürünü doyasıya yaşayabilecek.

Türkiye’de ilk defa 2016 yılında İstanbul’da 4.500 kişinin katılımı ile kutlanan Holifest, 2017 yılında İstanbul ve İzmir’de, 2018 yılında ise İstanbul, İzmir, Ankara, Samsun, Çanakkale ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yoğun ilgi ve toplamda 25.000 kişinin üzerinde katılım ile gerçekleşti.

2019 yılında İstanbul, Ankara ve İzmir’de de gerçekleşecek olan Holifest, her yıl rengarenk görüntüleri ile tüm eğlence tutkunlarının yanı sıra, medyanın ve sponsorların da ilgi odağı oluyor.

Holifest 2019’a tüm renklerimiz ve son hızımızla hazırlanmaya devam ediyoruz! 

Renklerin İyileştirici Gücü

Dünya üzerinde kutlanan en renkli şenlik Holi’nin en önemli misyonunun “iyiliğin kötülüğe karşı mücadelesi” olduğuna olan inancımız nedeni ile 2018 Holifest’te, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile iş birliği gerçekleştirdik.

“Renklerin Engelleri Yendiği En Renkli Festival” #RenklerEngelleriYener diyerek festival gelirini, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile paylaştık. Farkındalık sağlamak amacıyla sosyal sorumluluk projelerimize ara vermeden devam edeceğiz…

Holifest 2019 coşkusuna ortak olmak için hemen tıkla!

Leave a Reply