HoliFest 2018’de Ankara’yı da rengarenk boyadı! HoliFest’le birlikte 06 Mayıs 2018 günü Ankara’ya bahar geldi ve birbirinden ünlü DJ’lerin performanslarıyla unutulmaz bir gün yaşandı. HoliFest Türkiye’deki üçüncü yılında baharın gelişini kutlamasının yanı sıra, etkinliğin Hint kültüründe önemli bir misyonu olan “iyiliğin, kötülüğe karşı mücadelesi” fikrini de taçlandırmak amacıyla Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile ortak bir çalışma içerisine girmiştir.

Misafirler, şehrin karmaşasından uzaklaşarak, etkinlik alanında Hint mutfağının birçok çeşidini buldukları restoranlar, Hint kınası atölyeleri, Hint dans grupları, dünyaca ünlü DJ’ler, Hint giysi ve aksesuarlarının sergilendiği butiklerle Hint kültürünün tüm güzelliklerinin tadına vardılar ve baharın gelişini müjdeleyen müthiş bir Holi festivali coşkusu yaşadılar. Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile yapılan işbirliğiyle, etkinlik alanında Omurilik Felçlileri ile ilgili farkındalık yaratmak amacıyla gün boyu farklı aktiviteler gerçekleştirildi. Sıradan bir pazar gününü rengarenk bir bahar festivaline çeviren bu organizasyon kapılarını saat 12:00’da misafirlerine açtı ve gecenin geç saatlerine kadar DJ performansları, dans gösterileri ve her saat başı boyalara bulandıkları bir eğlenceyle misafirlerine unutulmaz bir gün yaşattı.

Hint Mitolojisinde de yer aldığı gibi, hep beraber barış, mutluluk, huzur ve aşk dilekleriyle iyinin kötüye karşı zaferini, doğa ananın uyanışını rengarenk kutladık.