HoliFest 2018’de üçüncü kez İstanbul’u rengarenk boyadı! 12 Mayıs 2018’de Babylon Kilyos’ta, Can Bonomo ve birbirinden ünlü DJ’lerin performanslarıyla unutulmaz bir gün yaşandı. HoliFest Türkiye’deki üçüncü yılında baharın gelişini kutlamasının yanı sıra, etkinliğin Hint kültüründe önemli bir misyonu olan “iyiliğin, kötülüğe karşı mücadelesi” fikrini de taçlandırmak amacıyla Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile ortak bir çalışma içerisine girmiştir.

Misafirlerimiz, şehrin karmaşasından uzaklaşarak, denizin ve ormanın birbirini kucakladığı Babylon’da baharın gelişini müjdeleyen müthiş bir Holi coşkusunu yaşadılar. Etkinlik alanında Hint mutfağının birçok çeşidini buldukları restoranlar, Hint kınası atölyeleri, Hint dans grupları, Hint giysi ve aksesuarlarının sergilendiği butiklerle Hint kültürünün tüm güzelliklerinin tadına vardılar. Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile yapılan işbirliğiyle, etkinlik alanında Omurilik Felçlileri ile ilgili farkındalık yaratmak amacıyla gün boyu farklı aktiviteler gerçekleştirildi. Sıradan bir cumartesi gününü rengarenk bir bahar festivaline çeviren bu organizasyon kapılarını saat 12:00’da misafirlerine açtı ve gecenin geç saatlerine kadar DJ performansları, dans gösterileri, her saat başı boyalara bulandıkları bir eğlenceyle misafirlerine unutulmaz bir gün yaşattı.

Hint Mitolojisinde de yer aldığı gibi, hep beraber barış, mutluluk, huzur ve aşk dilekleriyle iyinin kötüye karşı zaferini, doğa ananın uyanışını rengarenk kutladık.