2018’de Anadolu’yu da rengarenk yapma hedefiyle yola çıkan HoliFest, Samsun’u da rengarenk boyadı! 30 Eylül 2018 tarihinde Samsun Doğu Park Amfi Tiyatro’da Ezhel performansıyla Samsun’da unutulmaz bir gün yaşandı.

Misafirler, şehrin karmaşasından uzaklaşarak, etkinlik alanında Hint mutfağının birçok çeşidini buldukları restoranlar, Hint kınası atölyeleri, Hint dans grupları, dünyaca ünlü DJ’ler, Hint giysi ve aksesuarlarının sergilendiği butiklerle Hint kültürünün tüm güzelliklerinin tadına vardılar ve baharın gelişini müjdeleyen müthiş bir Holi coşkusu yaşadılar. Sıradan bir pazar gününü rengarenk bir bahar festivaline çeviren bu organizasyon kapılarını saat 12:00’da misafirlerine açtı ve gecenin geç saatlerine kadar DJ performansları, dans gösterileri ve her saat başı boyalara bulandıkları bir eğlenceyle misafirlerine unutulmaz bir gün yaşattı.

Hint Mitolojisinde de yer aldığı gibi, hep beraber barış, mutluluk, huzur ve aşk dilekleriyle iyinin kötüye karşı zaferini, doğa ananın uyanışını rengarenk kutladık.